ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Egzamin kadetów CWKM

 

 

Egzamin CWKM mW poniedziałek 22 stycznia w ZSTiO odbył się egzamin przeprowadzony przez instruktorów z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej dla VI Edycji Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Egzamin składał się z testu wiedzy, a następnie z obsługi broni, taktyki, musztry oraz medycyny. To tylko niektóre z czynności praktycznych z jakimi muszą zmierzyć się kadeci VI edycji CWKM.

Celem egzaminu było zweryfikowanie dotychczasowej wiedzy i umiejętności nabytych podczas kształcenia, a także uświadomienie kadetom ważnej roli sprawdzianów i egzaminów okresowych w służbach mundurowych.

Dodatkowo, obecni w trakcie egzaminu Szef Sekcji Rekrutacji i Kwalifikacji Wojskowej oraz podlegli żołnierze z WCR Gorzów Wielkopolski objaśniali kadetom rodzaje oraz korzyści płynące z różnych form służby wojskowej.