ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Wizyta w ZSTiO podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Pana Stanisława WZIĄTKA

 

M17 mGorzowski "CHEMIK" był dziś prawdopodobnie najlepiej ochranianym obiektem w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystko za sprawą wizyty podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Pana Stanisława WZIĄTKA. Kadeci ZSTiO powitali gościa na uroczystym apelu na dziedzińcu szkoły. Po zakończeniu apelu Minister rozmawiał z kadetami. Pytał ich m.in. o to, dlaczego wybrali klasy mundurowe.

Podczas późniejszego spotkania z Ministrem omówiono zasady funkcjonowania Oddziałów Przygotowania Wojskowego, jak również strategię działania klas mundurowych w najbliższych latach.

Gość zwiedził salę tradycji Gorzowski Korpusu Kadetów oraz jako pasjonat militariów i survivalu z ciekawością zapoznał się z wyposażeniem niedawno otwartej w szkole strzelnicy wirtualnej.

Poruszono również kwestię stworzenia LUBUSKIEGO KORPUSU KADETÓW. Formacja ta będzie zrzeszała szkoły prowadzące klasy wojskowe w województwie lubuskim. Ku zaskoczeniu kadetów, Pan Minister zadeklarował chęć uczestnictwa w czerwcowym dziesięciodniowym letnim obozie poligonowym organizowanym dla kadetów ZSTiO. Dyrektor Iwona Trzaskowska wręczyła gościowi okazjonalną statuetkę, natomiast Pan Minister ofiarował medal z okazji 25-rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Medal zasili bogatą salę tradycji gorzowskiego "Chemika".