ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Praktyki w Budapeszcie w ramach projektu "Nowe szanse z Erasmus+"

 

 

Erasmus mlogo ErasmusPierwsze dni pobytu w ramach projektu "Nowe szanse z Erasmus+", realizowanego na zasadach programu  Erasmus+ w ramach projektu "Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego", finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, spędziliśmy bardzo aktywnie. 

Pierwszego wieczoru po długiej podróży zapoznaliśmy się z Budapesztem, jego topografią, zwyczajami, smakami, a także miłymi i pomocnymi węgierskimi opiekunami projektu: Kingą i Zoltanem. Przekazali nam mnóstwo pożytecznych i fachowych informacji, które ułatwiły nam początkowe chwile funkcjonowania w tym pięknym mieście.

Następnego dnia wyruszyliśmy komunikacją miejską i koleją do miejsc, w których młodzież ma odbywać praktyki. Nie lada wyzwanie było przed nami!!! Poruszanie się po tym dwumilionowym mieście wymaga odwagi, koncentracji i logistycznego planowania. Oczywiście dotarliśmy wszędzie bezproblemowo i bezkolizyjnie. Miejsca pracy naszych uczniów są zróżnicowane i dostosowane do profili kształcenia. Informatycy szkolą się w samym sercu Budapesztu, przy Bazylice Św. Istvana, w firmie it Q Magyarország Kovács Gábor EV. Analitycy i ochrona środowiska przydzieleni są do trzech firm: Budapesti Műszaki SzC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikum, Ipox Chemicals Kft. oraz Eurofins Analytical Services Hungary Kft., do których dojeżdżają różnorodnie: pociągiem, metrem, tramwajem lub autobusem.

W wolnych chwilach chłoniemy atmosferę tego cudownego, tętniącego życiem miejsca, zachwycamy się jego architekturą, zielenią i atmosferą, przegryzając langosze.

Trzymajcie za nas kciuki!!!

Opiekunki grupy