ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Drugi weekend w Budapeszcie

 

 

Budapeszt 7 mfilmDrugi weekend pobytu w Budapeszcie dobiega końca. Było upalnie, słonecznie, toteż korzystaliśmy z uroków i atrakcji tego miasta. W sobotę odwiedziliśmy dzielnicę Varosliget, w której znajduje się przepiękny park miejski Szehenyiego. Wybraliśmy się starą linią metra na Plac Bohaterów, z którego przeszliśmy do parku, mijając po drodze Zamek Vajdahunyad i Łaźnie. Tam, po spotkaniu z naszą węgerską koordynatorką Kingą, zaczęliśmy zwiedzanie budapeszteńskiego zoo. "Wataha" 30 uczniów ZSTiO przetoczyła się przez ogród zoologiczny i żadne zwierzę przy tym nie ucierpiało :)

Niedziela mijała dość aktywnie: opalaliśmy się, korzystaliśmy z kąpieli w basenach i w dalszym ciągu podziwialiśmy architekturę Budapesztu!