ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Drugi poniedziałek praktyk

 

 

Budapeszt 8 mDrugi poniedziałek praktyk zaczął się niezwykle atrakcyjnie. Młodzież ZSTIO kontynuowała pracę w ramach swoich zawodów, a dodatkowo 5 uczniów technika analityka i 5 dziewcząt z ochrony środowiska, przez 3 kolejne dni mają okazję poznać firmę HUN-REN. Jest to centrum badań nad energią, które zajmuje się przeprowadzaniem podstawowych i rozwojowych badań naukowych o standardach międzynarodowych, w obszarach dotyczących energii jądrowej, funkcjonujących materiałów i nanosystemów, ochrony środowiska, wydajności energetycznej i bezpieczeństwa energetycznego. Praktykanci weszli w rolę naukowców, ubrani byli w odzież specjalistyczną, chroniącą przed promieniowaniem i zostali oczyszczeni w specjalnych komorach dezynfekujących. Pracowali na sprzęcie niedostępnym dla szkół lub uniwersytetów.

Grupa informatyczna rozwijała swoje umiejętności w dziedzinie animacji i innych technik wizualnych, np. kolażu i fotomontażu. Świetnie pracują jako grupa, integrują się międzyklasowo tworząc wspólne projekty. Pogoda niestety zmieniła się, temperatura spadła znacznie, ale dzięki temu informatycy rozwijają się kulinarne i smażą przepyszne naleśniki.

Pozdrawiamy!!!