ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Robocza wizyta amerykańskich żołnierzy

 

 

27.05 mW poniedziałek 27.05 kolejny raz gościliśmy żołnierzy amerykańskich. Była to kolejna wizyta podczas której goście zaangażowali się w działalność dydaktyczną szkoły.  Żołnierze uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego, które wypełniły panelowe dyskusje  obejmujące wybrane zagadnienia z zakresu kultur naszych krajów.

On Monday, 27 May, our school hosted another delegation of American soldiers stationing in the area. It was another event which involved US personnel in the usual activities run in ZSTiO. This time our guests participated in English lessons during which we held panel discussions covering the American and Polish culture issues. It was great fun to all the people engaged.