24 marca 2026 roku w Arena Gorzów odbyły się VII Gorzowskie Targi Edukacyjne – Szkoły i Pracodawcy, jedno z najważniejszych wydarzeń edukacyjno-zawodowych w północnej części województwa lubuskiego. Wydarzenie skierowane było do uczniów klas VIII szkół podstawowych, nauczycieli, doradców zawodowych oraz przedstawicieli środowiska edukacyjnego i gospodarczego.
Z zaproszenia na stoisko ZSTiO skorzystało wielu uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych. Nasze stoiska były oblegane przez cały czas: strzelnica wirtualna, eksperymenty chemiczne i inne. Na targach wspierały nas służby mundurowe: funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Straż Graniczna, policjanci z Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej Policji, żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej, z 35 dywizjonu ze Skwierzyny, 17 WBZ z Międzyrzecza. Dodatkowo byli również nasi partnerzy biznesowi.
Ze swojego plenerowego studia nadawało radio „chemik” a nasze maskotki: wilczek w towarzystwie kurczaka rozdawały ulotki i zapraszały do naszej Szkoły.