ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Ceremonia Reenlistment. Reenlistment Ceremony at ZSTiO

 

 

Reenlistment mŚroda 27 listopada była wyjątkowym dniem dla ZSTiO oraz żołnierzy 15 BSB. Tego dnia w naszej auli miała miejsce ceremonia „reenlistment”. Jej tradycja sięga czasów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Pierwotna treść przysięgi została przyjęta przez Pierwszy Kongres USA 14go czerwca 1775 dla żołnierzy wstępujących w szeregi Armii kontynentalnej, jednakże później modyfikowano ją kilkakrotnie dostosowując do sytuacji kiedy to żołnierze ukończywszy kontrakt decydowali się kontynuować służbę w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Przebieg uroczystości obserwowali kadeci z klas wojskowych i policyjnych. Była to jedyna w swoim rodzaju okazja do poznania ważnych wydarzeń z historii Stanów Zjednoczonych oraz tradycji wojskowych tego kraju. Część oficjalna została zwieńczona „słodką niespodzianką” przygotowaną przez  naszą koleżankę Kingę Andrzejewską.

 

Wednesday the 27th of November was very special for our school and the soldiers of 15 BSB. On that day the ceremony of reenlistment took place in our school’s auditorium. The tradition of  taking the oath dates back to the times of The Revolutionary War. It was on the 14th of June of the year 1775 when Congress voted on the first oath for the American Army.  It was later modified to apply to all soldiers who, having completed the contract, decided to continue their service in the United States Armed Forces. The ceremony was observed by the cadets from the military and police classes. It was a unique opportunity to learn about important events from the history of the US and their military traditions.  The official part was followed by a „sweet surpise” prepared by our student Kinga Andrzejewska.

Relacja z uroczystości w TVP3

Wojciech Kozłowski