ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Święto Dziękczynienia w Skwierzynie. Thanksgiving in Skwierzyna

 

 

Swieto dziekczynienia mW czwartek 28 listopada kadeci z naszej szkoły odwiedzili żołnierzy z 15 BSB stacjonującego w Skwierzynie. Po gorącym powitaniu razem obejrzeliśmy mecz siatkówki w którym rywalizowały kompania „Alfa” i „Bravo”. Następnym punktem programu była prezentacja sprzętu. Kadeci wysłuchali szczegółowego wykładu na temat pojazdów używanych w logistyce US Army. W czasie prezentacji zostaliśmy zaszczyceni obecnością pułkownika Brooksa – zastępcy głównodowodzącego siłami USA w Polsce. Następnie zostaliśmy zaproszeni na biesiadę Dziękczynną, która jest jedną z najstarszych amerykańskich tradycji. Jedzenie było WYŚMIENITE!!! Rzecz jasna, świetnie się bawiliśmy spędzając czas z przyjaciółmi jednocześnie ćwicząc swój angielski :)

Ostatnim punktem programu był pokaz musztry paradnej, który kadeci przeprowadzili dla gospodarzy. Obserwatorzy pochwalili koordynację, precyzję i niezaprzeczalny urok układu wykonanego przez kadetów ZSTiO.

Chcielibyśmy gorąco podziękować pułkownikowi Riverze i jego żołnierzom za zaproszenie. To było bardzo udane wydarzenie pod względem edukacyjnym, interkulturowym, językowym... i gramatycznym :)

 

On Thursday, the 28th of November the cadets from our school visited the soldiers of 15 BSB in Skwierzyna. After a warm welcome from our friends we went to see the volleyball match and cheered for one of the teams. The next point of the programme was the presentation of the equipment. The cadets were very thoroughly instructed about the main kinds of vehicles used in the logistic service in the US Army. During the presentation we were honored by the presence of colonel Brooks, who is one of the highest command staff of the US Armed Forces in Poland. Next, we were invited to the Thanksgiving dinner, which is one of the oldest American traditions. The food was DELICIOUS!!! And of course we had a very good time talking to our friends and practicing English at the same time :)

Finally, the cadets presented the ceremony drill to our American friends who liked the performance very much and congratulated the cadets on their coordination, precision and a specific charm. We would like to thank lt.col Rivera and his soldiers for invitation. It was a very successful event: educationally, interculturally, lingustically... and grammatically :)

Wojciech Kozłowski