ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

A+ A A-

 

 

Andrzejki w Internacie m„Andrzejki” to jedna z najbardziej tajemniczych nocy w roku, kiedy to staramy się uchylić rąbka tajemnicy, dotyczącej naszej przyszłości. Zgodnie z tradycją, w jesienny, ciemny wieczór dnia 30 listopada od godziny 19:00 w sali konferencyjnej i na łączniku, prowadzącym do stołówki odbyła się w naszym internacie impreza Andrzejkowa.

Znakomicie spisały się wychowanki: Maja Łobaczewska, Wiktoria Paszkowska, Klaudia Hertel, Małgorzata Krupa, Zofia Białek, które przygotowały okolicznościowy i bardzo klimatyczny nastrój wnętrz.

O światło zadbała Oliwia Kaźmierczak, muzyką zajęła się Emilia Mikrut i Julia Bosiacka. Fotoografie z imprezy wykonała Klaudia Hertel.

Na stoiskach z wróżbami znalazły się: „Cuksy z wróżbą” – odpowiedzialne za wróżbę były Oliwia Banak i Karolina Ratajczak, „Szpilki prawdy”- Agnieszka Waroch, „Wirująca butelka”- Klaudia Janiczek, „Sekrety serwetek”- Magdalena Skowron i Adrian Jastrzębski, „Serce prawdę Ci powie”- Magdalena Rębas, „Kula jasnowidza”- wych. Anna Sokołowska. Wróżka „Sybilla”- wych. Sylwia Sujak udzielała odpowiedzi na nurtujące wychowanków pytania poprzez stawianie kart i odczytywanie ich symboliki. Nie dla wszystkich sprawy były od razu jasne, bo przecież to lewa ręka, ta od serca wskazywała kartę losu. Wybór kart wiązał się z nadziejami i obawami równocześnie, a pytania dotyczyły osoby lub problemu.

Najważniejsze,że wszyscy wychowankowie, którzy oczekiwali pozytywnych wrażeń w ten pełen magii wieczór pozostali w świetnych humorach i nastrojach, a o to właśnie organizatorom chodziło :)

Dziękujemy za obecność i oby więcej takich inicjatyw!

Sekcja kulturalno-oświatowa


 

 

„POKÓJ DLA PANETY. PLANETA POKOJU”

 

Edukacja globalna mEDUKACJA GLOBALNA to część kształcenia obywatelskiego i wychowania, która rozszerza jego zakres poprzez uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca. Jej celem jest przygotowanie odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości.

Wśród tematów edukacji globalnej znajdziemy między innymi: tożsamość i różnorodność kulturową, prawa człowieka, antydyskryminację, rasizm i wykluczenie, konflikty, migracje, ubóstwo, dostęp do edukacji, zmiany klimatu, zanieczyszczenie środowiska, stosunki międzynarodowe, gospodarkę światową, handel międzynarodowy i wiele innych.

W dniach 13 - 19.11.2023 r. w Internacie ZSTiO w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej wychowankowie wykonali plakaty związane z wybranymi przez siebie obszarami:

GLOBALNE OCIEPLENIE

ZANIECZYSZCZENIE ŚRODOWISKA

POKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO

DEPRESJA DZIECI I MŁODZIEŻY.

Plakaty zostały ocenione przez niezależne jury, w skład którego weszli przedstawiciele grup wychowawczych działających w sekcji profilaktycznej.

I miejsce grupa IV - plakat pt.: „A TY JAK SIĘ CZUJESZ?” - wychowawca Ilona Majdziak

II miejsce grupa V – plakat pt.: „ZATRZYMAJ GLOBALNE OCIEPLENIE” - wychowawca Sylwia Sujak

III miejsce grupa II – plakat pt.: „PLANETA POKOJU” - wychowawca Edyta Głowinkowska.

Cieszymy się, że zaproponowany przez nas pomysł „pochylenia się” nad globalnymi zagrożeniami i tematami wymagającymi niezwłocznej interwencji, spotkał się z tak dużym zaangażowaniem i entuzjazmem naszych wychowanków. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział w tym ważnym wydarzeniu!

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 

Opiekunowie sekcji profilaktycznej:

Edyta Głowinkowska, Bożena Skibińska, Aldona Wilk


 

 

 

DZiP1           DZiP2           DZiP3

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra. W naszym internacie był to dzień wyjątkowy dzięki Młodzieżowej Radzie Internatu. Dzień pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji, w którym dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. W holu umieściliśmy żółte balony z wesołymi minkami oraz informacje z napisami: dobro, miłość, szczerość, szacunek, przyjaźń. Przed wejściem do stołówki umieszczona została sztaluga, na której każdy mógł przekazać życzliwe, ciepłe słowa dla każdego. Dodatkowo dla podkreślenia ważności tego dnia przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu witali wszystkich w wesołych przebraniach, zapraszając do uroczej „Fotobudki”, w której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z przyjacielem.

Tę akcję zaczęliśmy od jednego dnia, ale mamy nadzieję, że będziecie ją przedłużać na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie, miesiące życzliwości. Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej!

Za całość przedsięwzięcia odpowiedzialni byli przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu, a pomagały nam jak zawsze Pani Dorota i Pani Ilona. Dziękujemy!

Młodzieżowa Rada InternatuMRI


 

 

 Spotkanie kierownik

20 listopada 2023r. przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu gościli w siedzibie MRI Panią Kierownik Irenę Jodko.

Podczas spotkania przy jesiennej herbatce, młodzież miała możliwość zadawania pytań oraz przedstawiania ewentualnych sugestii. Wychowankowie mogli poczuć, że ich sprawy są ważne. Wspólnie omówiliśmy sposób tworzenia jadłospisu, a Pani Kierownik chętnie odpowiadała na nurtujące nas pytania. Należy również stwierdzić, że młodzież naszego internatu jest bardzo kreatywna, bowiem tematów do rozmowy i pomysłów jej nie brakowało. Radosny nastrój spowodował, że było to niezwykle udane spotkanie.

 

Serdecznie dziękujemy, że przyjęła Pani nasze zaproszenie, a internackim samorządowcom życzymy dalszej owocnej pracy.

Młodzieżowa Rada InternatuMRI


 

 

 

GorzowPo raz pierwszy sekcja kulturalno-oświatowa zorganizowała Konkurs Wiedzy o Gorzowie. M. Grzeszczak i A. Błaszczyk pomogły przygotować okolicznościową tablicę informacyjną o naszym mieście. Dnia 8 listopada br. w szranki konkursowe stanęło 26 wychowanków internatu. Test wiedzy obejmował 20 pytań . Maksymalnie można było zdobyć 35 punktów.

I miejsce zajęła Anna Pawlicka z grupy 6 – 28 punktów

II miejsce zajął Jeremi Marszałek z grupy 3 – 27 punktów

III miejsce zajęła Magdalena Skowron z grupy 5 – 26 punktów

IV miejsce zajęła Milena Grzeszczak z grupy 5 – 22 punkty

Zdaniem młodzieży najtrudniejsze pytania, to:

1. Jaką dawniej nosił nazwę Gorzów? - odpowiedź: Landsberg

2. Czyje imię i nazwisko nosi gorzowski teatr? - odpowiedź: Juliusza Osterwy

3. Przy ulicy Warszawskiej znajduje się Muzeum Lubuskie imienia… - odpowiedź: Jana Dekerta

Najprostsze pytania dotyczyły zaś kodu miasta – 66-400, numerów rejestracyjnych, które zaczynają się od liter – FG oraz o męskie drużyny piłkarskie, działające na terenie miasta – „Wartę” i „Stilon”. Wyróżnione osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz gratulacje od organizatorów konkursu i jury zarazem. Dziękujemy bardzo za udział i zapraszamy za rok do kolejnej edycji konkursu!

Pozdrawiamy :)

Organizatorzy: A. Sokołowska, S. Sujak, A. Wilk


 

  bezpieczna modo - logo mNawigacja baner

BIP

© zstio-gorzow.pl | All rights reserved. Powered by AMD