ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

A+ A A-

OtrzesinyDnia 06.10.2015 o godzinie 17.30 w Internacie ZSTiO miało miejsce przyjęcie w szeregi społeczności internackiej nowoprzyjętych wychowanków. Myślą przewodnią imprezy były znane kluby piłkarskie. Każda z grup musiała przygotować i zaprezentować:

- stroje piłkarskie

- flagę klubu

- przyśpiewkę i układ choreograficzny do wybranej przez siebie muzyki.

Impreza odbyła się w atmosferze luźnej zabawy z dużą dozą humoru. 

2Z okazji przejścia na emeryturę Pana Grzegorza Tarnawskiego, długoletniego pracownika naszego internatu 29 września Młodzieżowa Rada Internatu podziękowała Panu Grzegorzowi za ciężką pracę i długoletni wysiłek. Słowa jednak nawet te najpiękniejsze nie wyrażą w pełni naszej wdzięczności i wzruszenia.

 Na dalsze lata życzymy niezawodnego zdrowia, czasu na realizację własnych pasji i marzeń.

Wszystkiego najlepszego Panie Grzegorzu !!!.

 Młodzieżowa Rada Internatu

Jesień już w pełnym rozkwicie!

Jesienne porzadkiNagłe ochłodzenie sprawiło, że zdaliśmy sobie sprawę z nadejścia jesieni. Wprawdzie liście na drzewach i krzewach były jeszcze zielone, ale jak co roku zaplanowaliśmy kalendarz jesiennych działań porządkowych na terenie naszego internatu.  Od 1 października w godzinach popołudniowych wychowankowie porządkowali przydzielony każdej grupie obszar do sprzątania. Nad wszystkim czuwali wychowawcy, którzy również chętnie wzięli się  do pracy by upiększyć otoczenie naszego internatu. Najmłodsi nasi mieszkańcy - gimnazjaliści zorganizowali pomiędzy sobą zawody, zwycięzcą był ten, który w najkrótszym czasie zapełnił worek liśćmi. Takie podejście spowodowało, że praca była wykonywana chętnie i z uśmiechem na ustach, stała się też kolejną  okazją do integracji młodzieży.

Zdaniem wielu „nic tak nie łączy, jak wspólna praca.”

mgr Dorota Zabraniak - Kram

DzienChlopakaCzekoladowymi pierniczkami i okolicznościowymi zaproszeniami dziewczęta z V i VI grupy zachęciły męską część internatu do udziału w internackim Dniu Chłopaka – 30 września 2015 r.

Najpierw miały miejsce konkurencje sprawnościowe. Chłopcy biegali po różne przedmioty – niespodzianki, siłowali się na rękę i grali w twistera , a następnie odpowiadali na wyszukane pytania na tematy „kobiece”.

Dyskotekowa muzyka i taneczne rytmy wprawiły w ruch nawet najbardziej opornych. Wszyscy świetnie się bawili , rozmawiali i w miłej atmosferze dotrwali do samego końca.

Jeszcze raz wszystkim chłopakom przesyłamy buziaki

i życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

16 czerwca w sali konferencyjnej naszego internatu, odbyło się ostatnie już spotkanie podsumowujące projekt „Na szlaku wielokulturowości Gorzowa. Spotkania z kulturą Łemków, Ukraińców, Romów i Tatarów”.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pan Janusz Dreczka-Wiceprezydent Miasta Gorzowa, Pan Paweł Klimczak-Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich, Cudzoziemców i Cyfryzacji Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., Pani dr Beata Orłowska-Dyrektor Akademickiego Centrum Badań Euroregionalnych, Pan dr Piotr Krzyżanowski-Kierownik Pracowni Badań nad Mniejszościami Narodowymi i Etnicznymi, Pani Elżbieta Włodarczyk-przedstawicielka gorzowskich Tatarów a takżePani Irena Jodko-Kierownik Internatu ZSTiO, młodzież oraz wychowawcy internatu.
Projekt miał na celu zapoznanie wychowanków Internatu Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z wielokulturowością Gorzowa – z tożsamością kulturową Ukraińców, Łemków, Romów i Tatarów oraz wypracowanie umiejętności poszanowania różnorodności kulturowej. Była to wspaniała lekcja tolerancji i poszanowania ludzkiej odmienności.
Współorganizatorem tego przedsięwzięcia  było Akademickie Centrum Badań Euroregionalnych  przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jakuba z Paradyża  w Gorzowie Wielkopolskim. Projekt realizowany był przy współpracy z Kołem Zjednoczenia Łemków w Gorzowie Wielkopolskim, Stowarzyszeniem Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Papuszy w Gorzowie Wielkopolskim oraz środowiskiem gorzowskich Tatarów.
Żyjemy na terenie wielokulturowym. To nasz atut i duma. Liczna obecność młodzieży i zaangażowanie potwierdziły potrzebę realizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia. Kiedy rozpoczynaliśmy realizację projektu był kwiecień. Pierwsze spotkanie odbyło się z kulturą Ukraińców i Łemków kolejne w maju z kulturą Cyganów. Dzisiaj kiedy kończymy już wielokulturowe spotkania kulturą Tatarów jest czerwiec. To oznacza, że wiele godzin spędziliśmy razem, wspólnie bawiliśmy się i uczyliśmy, poznawaliśmy i próbowaliśmy zrozumieć jak ważnym elementem naszej gorzowskiej tożsamości jest wielokulturowość.
Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu kierownika internatu-Pani Ireny Jodko, młodzieży oraz własnym za wsparcie i pomoc w realizacji projektu Pani dr Beacie Orłowskiej oraz Panu dr Piotrowi Krzyżanowskiemu a wszystkim zaproszonym gościom za udział i zaangażowanie oraz miłą współpracę.


mgr Dorota Zabraniak-Kram-pomysłodawca projektu

  bezpieczna modo - logo mNawigacja baner

BIP

© zstio-gorzow.pl | All rights reserved. Powered by AMD