ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

A+ A A-

  

 

7 maja 2022 r. zakończyła się akcja „Przepisujemy Tolkiena”. Międzynarodowy konkurs trwał od 8 lutego, kiedy to upłynął termin zbierania zgłoszeń. W konkursie udział wzięło 13 tysięcy osób z Polski, Litwy, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Danii. Ponad 100 godzin sortowano, układano i klejono (3 kg kleju vicol) dwanaście ksiąg: „Władca Pierścieni” (t. I-III), „Niedokończone opowieści” (t. I-III), „Silmarillion”, „Dzieci Húrina”, „Rudy Dżil i jego pies”, „Kowal z Podlesia Większego”, „Hobbit” i „The Hobbit”. Otrzymaliśmy podziękowania z Warszawy jako placówka oraz dyplomy uznania dla uczestnikówJulii Lali, Amelii Raszewskiej, Martyny Łusiarczyk oraz koordynatora akcji w internacie, opiekuna sekcji kulturalno-oświatowej Sylwii Sujak.

Mamy nadzieję, że będzie więcej konkursów kaligraficznych, ponieważ ręczne pisanie uczy precyzji, dokładności, dbania o każdy szczegół, cierpliwości, staranności i wyrabia sprawność ręki. Pisanie odręczne rozwija ważne części mózgu, odpowiedzialne za percepcję wzrokową, abstrakcyjne myślenie, zdolności motoryczne, orientację przestrzenną. W naszym internacie nie brakuje młodych, uzdolnionych ludzi, którzy pragną działać twórczo i rozwijać swoje talenty.

1 m  2 m

sekcja kulturalno-oświatowa Internatu ZSTiO


 

 

 


028 kwietnia 2022 roku w sali konferencyjnej o godzinie 18.00, w obecności nauczycieli-wychowawców, zaproszonych gości oraz młodszych kolegów i koleżanek pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów Internatu ZSTiO.

Sala udekorowana była przestrzennie biretami - symbolami ukończenia szkoły, bowiem już następnego dnia młodzież oficjalnie kończyła edukację w szkole średniej. Muffiny z ozdobą w postaci biretu oraz serniki upiekła w internackiej kuchni Wiktoria Babiak.

Pierwszym punktem w scenariuszu uroczystości były słowa prowadzących – Zofii Białek i Adriana Marmurowicza w których dziękowali absolwentom za wspólne lata spędzone razem w murach naszego internatu. „Miło nam było spotykać starsze koleżanki i kolegów na piętrach, w stołówce, na imprezach, turniejach i dyskotekach. Musimy wyznać, że na pewno będzie nam Was brakowało, wszystko ma jednak swój początek i koniec.”

Następnie było przemówienie w imieniu kierownik internatu Pani Ireny Jodko , które wygłosiła Pani Dorota Zabraniak-Kram życząc, aby miniony czas zaowocował w najbliższych dniach powodzeniem w bardzo ważnej życiowej próbie, jaką jest egzamin maturalny, który niejednokrotnie znacząco wpływa na dalsze losy młodego człowieka. Życzyła również udanych wyborów życiowych, wytrwałości

w dążeniu do wyznaczonych celów. Wyróżniła również jako opiekun Młodzieżowej Rady Internatu najbardziej zaangażowanych wychowanków. Dyplomy otrzymali: Kacper Rojek, Jan Rutkowski, Oliwia Świątkowska i Martyna Łusiarczyk.

Podziękowania za współpracę rodziców w kształtowaniu tegorocznych absolwentów odebrała Pani Świątkowska , która także skierowała ciepłe słowa powodzenia do absolwentów oraz do wychowawców za wkład pracy włożony w wychowanie młodych ludzi.

Kolejnym punktem programu była krótka część artystyczna, przygotowana przez internacką młodzież. Wprowadzeniem muzycznym była piosenka „Dni , których nie znamy” w wersji Kamila Bednarka. Jako pierwsza wystąpiła Oliwia Skołuda grając na skrzypcach wzruszający utwór Billie Eilish „Lovely”. Wiersz „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej pięknie wyrecytowała Dominika Kwaśna.

Następnie głos zabrała Aleksandra Witaszek deklamując wiersz „Pieśń III” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego przy podkładzie muzycznym Marka Grechuty „Ocalić od zapomnienia”. W monologu „zakręconego maturzysty” wystąpił Damian Przybysz wraz z „zakręconą maturzystką”, w rolę której wcieliła się Anastazja Magdij.

Uwieczniliśmy wspomnienia by móc do nich wracać. Zmontowaliśmy krótkie filmiki z udziałem maturzystów. To był bardzo mocny punkt programu, z którego dowiedzieliśmy się, co na zawsze zapamiętają z internatu i zachowają w pamięci nasi wychowankowie, jakie dania im najbardziej smakowały oraz za co dziękują....

W imieniu Młodzieżowej Rady Internatu absolwentów pożegnali Julia Reichel i Aleks Flisiński prezentując okolicznościowe słowa do zebranych w sali.

Następnie odbyło się oficjalne wręczenie dyplomów 36 – u absolwentom.

Wychowankom grupy I – Janowi Rutkowskiemu, Miłoszowi Mielimączce, Adamowi Mice, Pawłowi Szymaniakowi, Bartłomiejowi Traczykowi, Kacprowi Rojkowi dyplomy wręczała Pani Dorota Zabraniak- Kram.

Maturzystkom grupy II – Kalinie Jenek i Oliwii Świątkowskiej dyplomy przekazał w imieniu Pani Urszuli Pawłowskiej, Pan Piotr Krawczyk.

Grupie III – Jakubowi Janiakowi, Kacprowi Fijałkowskiemu, Jakubowi Sykule, Karolowi Gryciakowi, Kacprowi Rosadzińskiemu, Mateuszowi Kuczyńskiemu, Dawidowi Andrzejczakowi dyplomy przekazała Pani Bożena Skibińska.

Absolwentom grupy IV – Dominikowi Madałkiewiczowi, Bartoszowi Ziemniakowi, Oskarowi Sobalskiemu, Filipowi Nowakowi, Patrykowi Surmie,Kacprowi Kramkowskiemu, Gracjanowi Frankiewiczowi, Konradowi Smackiemu, Michałowi Kwaśnemu wręczyła dyplomy Pani Aneta Łuczak.

Grupie V – Katarzynie Tarkowskiej, Sandrze Musz, Julicie Kwiatkowskiej, Martynie Łusiarczyk i Jagodzie Sokalskiej dyplomy przekazała Pani Sylwia Sujak.

Wychowankom grupy VI – Oliwii Rudniak, Mai Kuleszy, Kornelii Kamińskiej, Agnieszce Gapskiej, Darii Matuszewskiej, Zuzannie Leoszko dyplomy wręczyła Pani Monika Grzelczak.

Po wręczeniu dyplomów głos zabrał przedstawiciel maturzystów – Oskar Sobalski. Złożył serdeczne podziękowania kadrze wychowawców za ich trud, pomoc, której nigdy nie odmawiali, za słowa pocieszenia, jak i krytyki, za przyjaźń i zrozumienie. Powiedział: ”Bądźcie więksi od Waszego zdenerwowania i szlachetniejsi od niepokoju i obaw, a szczęście zawodowe i osobiste niech wyrasta ponad wszystkie zmartwienia. Dążcie do tego by optymizm stał się Waszą drugą naturą i żeby każdy wychowanek odczuwał przy Was swą wartość i piękno.”

Następnie Oskar Sobalski i Jakub Sykuła wręczyli symboliczne kwiaty kalanchoe, będące wyrazem wdzięczności dla wszystkich pracowników pedagogicznych internatu.

Prowadzący imprezę życzyli w imieniu wszystkich wychowanków : szczęścia, które jest tym, na szukanie czego warto poświęcić życie oraz prawdziwej radości, którą daje zrobienie czegoś wartościowego, aby nie zatracili przyjaźni między sobą, by każdy z Was spotkał oddaną, bratnią duszę w nowym środowisku i wszystkiego dobrego w życiu. „Spełniajcie marzenia i plany i zamierzenia. Kończy się pewna historia i czas wyruszyć dalej. Tutaj zrobiliście już wszystko, co było można i trzeba !”

Na koniec „wjechał” 8 - kilogramowy tort z zapalonymi racami, przygotowany przez naszą szefową kuchni Panią Julię . To był ostatni , najsłodszy element pożegnania absolwentów. Potem robiliśmy pamiątkowe zdjęcia przy naszej internackiej sowie z czeresienką. Miłe rozmowy i czas spędzony razem na ostatniej wspólnej imprezie na terenie placówki, był zwieńczeniem pobytu wychowanków klas maturalnych w internacie.

Oprawą muzyczną i sprawami technicznymi uroczystości pożegnania znakomicie zajął się Dorian Grenda.

 

Organizatorzy: S. Sujak, U. Pawłowska, A. Łuczak, A. Podbielska wraz z wychowankami


 

 

Alfa i Omega m20 kwietnia 2022 roku w stołówce o godzinie 18:00 do rozgrywki o tytuł „Alfy i Omegi Internatu ZSTiO” przystąpiło 25 wychowanków ze wszystkich grup wychowawczych.

Zestaw pytań konkursowych dla uczestników VI edycji konkursu miał trzy części:

I część to zadania typu- prawda czy fałsz

II część to zadania wyboru

III część to zadania otwarte

Każda poprawna odpowiedź na pytanie dawała 1 punkt. Maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosiła 50.

Pytania konkursowe dotyczyły różnych dziedzin – geografii, biologii, chemii, matematyki, języka polskiego, sportu, kultury. Pojawiły się m.in. takowe jak: Czy elewator to zbiornik na zboże? Czy Czomolungma jest najwyższym szczytem świata? Czy jedna z odmian gruszy, to konferencja? Czy iloczyn dwóch liczb ujemnych da wynik ujemny?

Zwycięzcą konkursu został Jan Rutkowski z grupy Iktóry uzyskał 43 punkty oraz obronił zaszczytny tytuł „Alfy i Omegi Internatu ZSTiO”. Tylko o dwa punkty mniej zdobyły ex aequo po 41 punktów: Ewelina Kwiatkowska z grupy V oraz Amelia Muzaj z grupy VI.

Zdaniem piszących test najtrudniejsze pytania, to: Jaki jest jedyny ludzki narząd, który nie zmienia swojej wielkości od urodzenia do śmierci? Oczywiście jest to oko. Jakiego kwiatu szukano w czasie Nocy Świętojańskiej? Poprawna odpowiedź- kwiatu paproci. W którym miesiącu jest najkrótszy dzień w roku? Odpowiedź brzmi – w grudniu. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i gratulacje od organizatorów.

Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!

Sekcja kulturalno-oświatowa


Pięknych

Świąt Wielkanocnych życzy

Młodzieżowa Rada Internatu

od internatu


 

 

 

Święta to wyjątkowy czas, który dodatkowo nastraja do dzielenia się dobrem, dlatego przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu postanowili przygotować samodzielnie kartki świąteczne dla pacjentów gorzowskiego Hospicjum im. św. Kamila i złożyć im najpiękniejsze życzenia Wielkanocne.

Święta Wielkanocne to czas radości i nadziei na lepsze jutro. Chcemy tego życzyć szczególnie Wam Drodzy Pracownicy i Podopieczni Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp., abyście z odwagą i pewnością podejmowali wyzwania, jakie stawia przed Wami życie. Niech ten czas napełni Was spokojem ducha i siłami do dalszej walki w tej trudnej codzienności.                              

Z najlepszymi życzeniami świątecznymi

Dla Hospicjum

Podopieczni hospicjum na co dzień przeżywają swoje cierpienie związane z nieuleczalną chorobą, dlatego bardzo potrzebują ciągłego wsparcia. Mamy nadzieję, że ta mała świąteczna niespodzianka od mieszkańców Internatu ZSTiO, da im uśmiech i ukojenie w bólu, a młodzieży sygnał do szerszego propagowania idei wolontariatu.

To doświadczenie jest ważną lekcją empatii i zrozumienia, ale również impulsem do tego, by cieszyć się życiem i nieść radość sobie i innym.

Młodzieżowa Rada Internatu


 

  bezpieczna modo - logo mNawigacja baner

BIP

© zstio-gorzow.pl | All rights reserved. Powered by AMD