ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

A+ A A-

BARDZO DOBRY WYSTĘP PIŁKARZY W GŁUCHOŁAZACH

i wiosenny miedzynarodowy turniej 2014 4 20140317 1402912180W dniach 13-16 marca 2014 uczniowie GS nr 2, którzy na co dzień przynależą do Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży uczestniczyli w prestiżowym turnieju piłkarskim w Głuchołazach.

Chłopcy z 2 klasy gimnazjum ( rocznik 99) prowadzeni przez trenera P.Wójcika odnieśli największy jak do tej pory sukces na arenie ogólnopolskiej. Swój występ rozpoczęli od porażki z faworyzowaną ekipą z Pruszkowa, w której szeregach wystąpiło dwóch regularnych reprezentantów polski U15. Kolejny mecz przyniósł upragnionei wiosenny miedzynarodowy turniej 2014 3 20140317 1137784166 zwycięstwo z ekipą z Żor. W kolejnym dniu nastąpił swego rodzaju przełom jeśli chodzi o pojedynki piłkarskie pomiędzy Zieloną Górą a Gorzowem. Nasi zawodnicy pokonali po bardzo zaciętym boju zielonogórzan 2:1 zdobywając bramkę w ostatniej minucie meczu. Warto nadmienić, iż była to drużyna złożona z chłopców o rok starszych od naszych. W dalszej części turnieju los się do nas odwrócił ponieważ kolejny pojedynek przegraliśmy 0:1 tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu. Można by rzec „ przeszliśmy drogę z nieba do piekła”. W ostatni dzień piłkarskich pojedynków przyszło nam się zmierzyć z ośrodkiem pomorskim mieszczącym się w Malborku. Po zdecydowanie najlepszej grze na turnieju wygraliśmy 1:0 i ukończyliśmy turniej z dorobkiem 9pkt. Biorąc pod uwagę siłę przeciwników, z którymi przyszło nam się mierzyć był to bardzo dobry występ. Brawa należą się całej drużynie, która ambitnie i z olbrzymim zaangażowaniem walczyła do ostatniej minuty o jak najlepszy rezultat.

i wiosenny miedzynarodowy turniej 2014 29 20140317 1732824910  Drużyna z rocznika 2000 ( 1 klasa gim. ) występ w turnieju zapamięta jako prawdziwą „szkołę footballu” . Naszym zawodnikom przyszło się mierzyć z ekipami z Malborka, Bydgoszczy, Pruszkowa, Torunia, Zielonej Góry, Żor czy z miejscową drużyną z Głuchołaz. W każdym meczu chłopcy walczyli o korzystny dla siebie wynik. Poziom, jaki prezentowali faworyzowani rywale okazał się jednak za wysoki co przełożyło się na wyniki poszczególnych meczów.

Droga powrotna to oczekiwana przez trzy dni wizyta na meczu piłkarskiej Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Lubin a Śląskiem Wrocław. Dla wielu naszych uczniów był to pierwszy mecz w życiu oglądany na żywo. Sam mecz okazał się wspaniałym widowiskiem obfitującym w bramki, piękne akcje oraz emocje.

Turniej w Głuchołazach okazał się nieoceniony z punktu widzenia doświadczenia boiskowego. Nasi uczniowie z pewnością zapamiętają, iż w piłce nożnej wszystko jest możliwe oraz to, że walczy się do ostatniej minuty. Wielu z nich wciąż wierzy, że kiedyś wystąpi na pięknym stadionie przed 10 – tysięczną publicznością. Wielkie derby Zagłębia ze Śląskiem tylko spotęgowały te marzenia. Naszym piłkarzom życzymy spełnienia marzeń oraz dziękujemy za wspólny pobyt.

Trenerzy:   Gaca E; Antonowicz J; Janowiak M; Wójcik P