ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

A+ A A-

Piłkarki z Chemika mistrzyniami województwa lubuskiego

Mistrzynie mJest nam niezmiernie miło ogłosić, iż piłkarki uczące się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp. wywalczyły tytuł Mistrzyń województwa lubuskiego. Turniej finałowy odbył się 12.06.2019 w Sulęcinie.

Pierwszy etap rozgrywek to walka w grupie systemem „każdy z każdym”. Nasze zawodniczki trafiły do grupy ze szkołami z Świebodzina oraz gospodyniami turnieju z Sulęcina. Wynik pierwszego spotkania - 3:0. W drugim meczu nasze zawodniczki strzelały bramki dużo częściej i skończyło się na wyniku 10:0. Tym sposobem wyszliśmy z grupy z pierwszego miejsce i walczyliśmy z drugim zespołem grupy B czyli ze szkołą z Nowej Soli. Pojedynek okazał się lekką przeprawą bowiem dziewczęta zwyciężyły wynikiem dwucyfrowym.  Ostatni miecz rozegrany tego dnia to oczywiście finał. Z układu tabeli wynikało, że ponownie spotkamy się na boisku z zespołem z Sulęcina. Zawodniczki drużyny przeciwnej podrażnione porażką z meczu grupowego wyszły na boisko mocno zdeterminowane do walki. Nasz zespół już w pierwszej minucie spotkania pokazał swoją wyższość i po składnej akcji wyprowadził drużynę z Gorzowa na prowadzenie. Z minuty na minutę dominacja naszych mistrzyń była bardziej widoczna. Wynikiem „dużo do mało” skończył się mecz finałowy, który odbywał się naprawdę w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (34 stopnie w cieniu) i ZSTiO z Gorzowa Wielkopolskiego zdobywa tytuł mistrza województwa lubuskiego.