ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

A+ A A-

Projekt POKL 9.2.2013-2014 - Nowoczesne zajęcia dodatkowe

 logo

W roku szkolnym 2013/2014 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących realizowany jest projekt finansowany z funduszy europejskich pn. "Nowoczesne zajęcia dodatkowe i praktyka zawodowa drogą do sukcesu na rynku pracy" w ramach środków finansowych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Większość zajęć zakończyło się do 4 lipca 2014r. W okresie wakacji 75 uczniów biorących udział w kursach przygotowujących do certyfikatu CLA oraz w zajęciach dodatkowych z chemii „Ciekawe laboratorium” odbędzie 4-tygodniowe staże u pracodawców za które otrzymają stypendium stażowe.

 

W ramach projektu uczniowie mogli korzystać z następujących zajęć pozalekcyjnych:

 

-        Kursy 3101 i 3102 firmy Novell przygotowujące do zdobycia certyfikatu CLA. W dwóch kursach uczestniczyło 45 uczniów podzielonych na 3 grupy. Oba kursy obejmowały 65 godzin zajęć na grupę. Zajęcia zakończyły się egzaminem, który pozytywnie zaliczyło 100% uczestników, uzyskując uznawany na świecie certyfikat CLA-PL firmy Novell.

 

-        Zajęcia wyrównawcze z matematyki prowadzone w 6 ośmioosobowych grupach, po 2 grupy dla klas I, II i III technikum. Każda z grup zrealizowała 25 godzin zajęć, po zakończeniu których uczestnicy wykazali 20% przyrost wiedzy. Każdy z 48 uczestników otrzyma zaświadczenie o ukończenia zajęć wyrównawczych z matematyki z oceną.

 

-        Zajęcia wyrównawcze z chemii prowadzone w 4 grupach liczących 8 uczestników. Każda z grup zrealizowała 25 godzin zajęć. Uczniowie wykazali się 20% przyrostem wiedzy. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończenia zajęć wyrównawczych z chemii z oceną.

 

-        Zajęcia z języka angielskiego zawodowego prowadzone w 5 grupach liczących 15 osób
(3 grupy informatyczne i 2 chemiczne). Każda grupa zrealizowała 30 godzin ćwiczeń wykorzystując podręczniki zakupione na potrzeby projektu. Zajęcia zakończyły się sprawdzianem z oceną. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu zajęć z języka angielskiego zawodowego z oceną.

 

-        Zajęcia dodatkowe z chemii "Ciekawe laboratorium” prowadzone w 2 grupach liczących 15 osób. Jedna grupa realizowała zajęcia z zakresu chemii analitycznej, kosmetycznej i bioanalityki; druga z zakresu chemii środowiska. W każdej z grup przeprowadzono 45 godzin zajęć. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu zajęć dodatkowych z chemii „Ciekawe laboratorium” z oceną.

 

-        Obóz naukowy „Chemia i środowisko” odbywający się w Słowińskim Parku Narodowym. W pięciodniowym obozie wzięło udział 30 uczniów realizujących zajęcia z „Ciekawego Laboratorium”. Zajęcia dydaktyczne prowadzone były między innymi przez pracowników Słowińskiego Parku Narodowego. Każdy uczeń biorący udział w obozie naukowym „Chemia i środowisko” otrzyma zaświadczenie o ukończeniu zajęć.

 

-        Zajęcia „Jestem przedsiębiorczy” prowadzone w 5 grupach liczących 15 osób. W ramach zajęć uczniowie zrealizowali 6 godzin z przedstawicielem Państwowych Służb Zatrudnienia oraz 14 godzin z doradcą zawodowym. Każdy z 75 uczniów biorących udział w zajęciach „Jestem przedsiębiorczy” otrzyma zaświadczenie o ukończeniu zajęć.

 

-        Poradnictwo edukacyjne i zawodowe w Szkolnym Ośrodku Kariery w ramach którego 75 uczniów opracowało własną ścieżkę edukacyjną i zawodową pod kierunkiem doradcy zawodowego. Każdy z uczniów miał zapewnione 4 godziny konsultacji w ramach których przygotował swoje portfolio.

 

W ramach projektu doposażone zostały pracownie informatyczna i chemiczna. Zakupiono m.in. 2 tablice interaktywne, 4 projektory multimedialne, 2 radioodtwarzacze, 7 routerów Wi-Fi, podręczniki do nauki języka angielskiego, 7 stołów laboratoryjnych, zestaw do badania wody Aquanak, zestaw walizkowy „Badanie gleby”, zestaw walizkowy do badania stanu powietrza, odczynniki chemiczne, 4 laptopy. W pracowni informatycznej zmodernizowano 15 komputerów wymieniając w nich płyty główne, procesory, pamięci RAM i dyski twarde. Na potrzeby zajęć wyrównawczych z chemii oraz zajęć dodatkowych z chemii „Ciekawe laboratorium” pracownie chemiczne zaopatrzono w autoklaw laboratoryjny, chłodziarkę i cieplarkę laboratoryjną, 5 wag precyzyjnych, 5 pehametrów, 5 konduktometrów, aparat do elektroforezy, agary, ezy, szalki Petriego, probówki, sita glebowe. Ponadto na potrzeby obozu naukowego „Chemia i środowisko” odbywającego się w Słowińskim Parku Narodowym zakupiono aparat cyfrowy i kamerę cyfrową oraz atlasy (roślin, ptaków, owadów, „Polskie Parki Narodowe”, „Słowiński Park Narodowy”) .

 

W projekcie uczestniczyło 155 uczniów klas I-III technikum.

 

Opracowała: Beata Zatowka

  bezpieczna modo - logo mNawigacja baner

BIP

© zstio-gorzow.pl | All rights reserved. Powered by AMD