ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

A+ A A-

logo

 

W dniach od 5.11.2013 do 20.11.2013 został dostarczony i zainstalowany sprzęt zakupiony na potrzeby projektu. W ramach projektu uległy modernizacji następujące gabinety lekcyjne:

Gabinet 119 – zmodernizowano wyposażenie pracowni chemicznej oraz doposażono gabinet w przenośny sprzęt multimedialny;

Gabinet 211 – gabinet matematyki doposażono w tablicę, laptop i projektor multimedialny;

Gabinet 25 – zmodernizowano w pracowni komputery PC oraz doposażono ją
w laptop, tablicę i projektor multimedialny;  

Szkolny Ośrodek Kariery doposażono w laptop, projektor i ekran przenośny. 

 

  

Opracował: Robert Suchocki

     

     

    logo

     

    W dniu 28.10.2013 roku rozpoczęło się realizowanie zadania nr 9 - Poradnictwo edukacyjne i zawodowe w SzOK. Na spotkaniu młodzież opracowuje swoją ścieżkę edukacyjną i zawodową, uczy się pisać CV pod ofertę pracy marzeń. 

     

     

    Opracował: Robert Suchocki

    Comenius 3Dwa lata temu nasza szkoła rozpoczęła współpracę z partnerami z Belgii, Cypru, Hiszpanii, Niemiec, Portugalii i Rumunii nad projektem mającym na celu podniesienie poziomu wiedzy na temat energii odnawialnej i możliwego wprowadzenia jej w życie z elementami ekologii.

    Uczniowie nauczyli się jak oszczędzać energię w najbliższym otoczeniu: w domu i szkole oraz stworzyli na ten temat broszurę w języku angielskim. Poznali mapę źródeł energii odnawialnej Polski, stworzyli tematycznie powiązane ankiety, prezentacje, filmy i plakaty. Korzystając z możliwości energii wiatrowej zbudowali model turbiny zasilającej urządzenia mobilnej, np. smart fony.

    Poza pracą nad projektem i wykonywaniem wielu zadań, uczniowie zwiedzili sześć krajów partnerskich. Tam zawarli wiele nowych znajomości, mieli okazję zobaczyć mnóstwo ciekawych miejsc, poznać kulturę i tradycje naszych partnerów oraz sprawdzić w realnych sytuacjach swoją znajomość języka angielskiego.

    Międzynarodowe projekty edukacyjne przynoszą ogromne korzyści dla osób w nich uczestniczących, dlatego mamy nadzieję, że dla ZSTiO to nie koniec takich działań.

    Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w projekt „Słońce-woda-wiatr-energia odnawialna i jej zrównoważony rozwój” dziękujemy za wkład, zaangażowanie i twórczość.

    WIELKIE DZIĘKI!!!

    Galeria fotograficzna

     

    Koordynator projektu: Monika Łydka oraz nauczyciele współpracujący

    RumuniaW dniach 18.04.2015r. - 23.04.2015r. w ramach projektu Comenius odbył się wyjazd do Rumunii

    Wyruszyliśmy w składzie 4 nauczycieli: pani Monika Łydka, pani Agnieszka Iwińska, pani Wiesława Pietrzak, pani Beata Haryszyn, oraz 6 uczniów: Kasia Bonecka, Wanessa Domagała, Ewelina Raczkowska, Jakub Krzowski, Przemysław Pawlak i Michał Zieliński.

    Czytaj więcej: Comenius - wizyta w Rumunii

    CyprW dniach 25.02-04.03.2015r. pod opieką Pani Agnieszki Iwińskiej, Pani dyrektor Izabeli Myślińskiej i Pana Piotra Zatowki wzięliśmy udział w spotkaniu na Cyprze w miejscowości Limassol. Po przyjeździe każdy z nas został przydzielony do rodzin, które przyjęły nas z ogromną gościnnością i potraktowały jak członków rodziny. Nasi gospodarze pomogli nam zaaklimatyzować się na wyspie oraz pomogli nam poznać miejscową kuchnię i kulturę. Zaskakujący dla nas był ubiór mieszkańców: przy temperaturze 20 stopni nosili oni zimowe kurtki i ciągle nam powtarzali jaka ta zima jest mroźna. W ciągu dnia mieliśmy czas by poznać kuchnię i kulturę tego miejsca, ale znalazł się czas również na małe przyjemności takie jak bycie częścią życia nocnego Limassol. Mieliśmy okazję pozwiedzać nie tylko miejscowość, w której mieszkaliśmy lecz również Pafos czy stolicę Cypru – Nikozję.

    W ciągu tygodniowego pobytu znalazł się czas nie tylko na nawiązanie nowych znajomości czy odświeżenie wcześniejszych ale również na pogłębienie naszej wiedzy na temat alternatywnych źródeł energii. Mieliśmy okazję odwiedzić fabrykę kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych oraz zobaczyć silosy do obróbki biomasy i produkcji energii elektrycznej z biomasy. Dzięki takiemu programowi mogliśmy jeszcze lepiej zrozumieć jak pozyskiwana jest „zielona” energia.

    Najbardziej stresującym dniem dla każdego uczestnika projektu była sobota 28 lutego czyli dzień prezentacji wyjaśniającej działanie naszego modelu. Zanim mieliśmy szansę wygłosić nasze referaty, w hotelowej sali konferencyjnej, mogliśmy zapoznać się z modelami, które stworzyli uczniowie wraz z nauczycielami z pozostałych państw biorących udział w projekcie. Tego dnia odbywały się również targi naukowe więc podziwialiśmy różnego rodzaju doświadczenia jak i inne projekty związane z energią odnawialną i nie tylko.

    Nasze urządzenie wykorzystywało energię wiatrową i składało się z turbiny wiatrowej savoniusa z pionową osią obrotu napędzającej dynamo rowerowe oraz ładowarki rowerowej przetwarzającej parametry wytworzonej energii elektrycznej na takie, dzięki którym możliwe jest ładowanie baterii urządzeń przenośnych takich jak tablety czy smartfony. Mimo swej prostej konstrukcji nasze rozwiązanie działało bez problemów. W czasie wystawy i prezentacji spotkało się ze sporym zainteresowaniem zwiedzających, którzy chwalili przyjęte przez nas rozwiązania.

    Nasz pobyt na Cyprze został ukoronowany niesamowitą imprezą pożegnalną zorganizowaną uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Niestety impreza zakończyła się dla nas szybko, gdyż musieliśmy udać się na lotnisko w Larnace, skąd w nocy odlecieliśmy "Dreamlinerem" do kraju.

    Mieliśmy niesamowitą okazję poznać wspaniałych, nowych ludzi i zobaczyć tak niepowtarzalne miejsce, w którym krzyżują się różne kultury, ale także poszerzyć naszą wiedzę na temat możliwości ochrony środowiska.       

     Galeria

    Przygotowała: Katarzyna Bonecka

      bezpieczna modo - logo mNawigacja baner

    BIP

    © zstio-gorzow.pl | All rights reserved. Powered by AMD