Sportowe
Klasa wojskowa
Ogólne
Another wednesday with our American friends! - Kolejna środa z naszymi Amerykańskimi przyjaciółmi!
On Wed 9.04. our school hosted a group of American soldiers. It was one of many visits involved in the cooperation project we have been running for quite a long time now. This time the spent time playing basketball. The players showed exceptional skills and stamina. Everybody had a great time. Students/cadets also had a chance to practice their English as we had a game in mixed, American-Polish...
Czytaj więcej...

Integracja i planowanie współpracy / Integration and cooperation planning
Dnia 26 lutego "Chemik" po raz kolejny gościł Amerykańskich żołnierzy. Podczas wizyty omówiliśmy kwestie organizacyjne dotyczące współpracy między naszymi instytucjami. Goście zwiedzili szkołę, poznali jej historię i tradycje, a także mieli okazję uczestniczyć w zajęciach językowych połączonych z integracją. On the 26th of February "Chemik" hosted another delegation of ...
Czytaj więcej...

Pożegnanie
On Wednesday 2nd Ferbuary the cadets of our school hosted the representatives of the American unit stationed nearby. The event was organized to thank our partners for giving us a chance to develop such an effective cooperation between our institutions. During the past several months many people on both sides made friends and contacts that will contribute to planning and running further pro...
Czytaj więcej...

Druga zbiórka krwi
Za nami druga w tym roku zbiórka krwi. We wtorek 4 lutego cząstkę siebie dla drugiego człowieka oddały 22 osoby, w tym 3 przedstawiciele grona pedagogicznego. Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Agnieszka Smolińska
Czytaj więcej...

Opłatkowe spotkanie wigilijne Gorzowskiego Korpusu Kadetów
W środę 18 grudnia 2024 r. Kadeci Gorzowskiego Korpusu Kadetów im. Zesłańców Sybiru przy ZSTiO w Gorzowie Wlkp. zorganizowali opłatkowe spotkanie wigilijne. W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, a wśród nich gorzowscy Sybiracy: Janina Molka i Wiesław Szlachciuk oraz Ewa Rawa, prezes Oddziału Związku Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie Wigilii odczytany został fragment Ewangelii, ...
Czytaj więcej...

32. Olimpiada zdrowia PCK
Uczennica klasy 2 eT Aleksandra Hanczarek zdobyła 2 miejsce w 32 Olimpiadzie Zdrowia PCK GRATULUJEMY
Czytaj więcej...
Święto Dziękczynienia - Thanksgiving
Dnia 28.11, zgodnie z tradycją, Amerykański personel z zaprzyjaźnionej jednostki obchodził Święto Dziękczynienia. Na uroczystość została zaproszona reprezentacja naszej szkoły. Oprócz tradycyjnego posiłku omówiliśmy plany dalszej współpracy On the 28th of November, the American personnel of the cooperating unit celebrated Thanksgiving. The representation of our school was also invited t...
Czytaj więcej...

Amerykańscy żołnierze w naszym laboratorium
20 listopada nasze laboratorium odwiedzili amerykańscy żołnierze. Razem z uczniami klasy 2 eT wykonywali zadanie, w którym musieli zidentyfikować 10 kationów z różnych grup analitycznych. Swoje zadania wykonali perfekcyjnie przy pomocy młodzieży, która przy tej okazji mogła poćwiczyć język angielski. Było to bardzo ciekawe doświadczenie dla uczniów jak i dla żołnierzy. Zajęcia były pełne em...
Czytaj więcej...
Jedną z imprez będących częścią obchodów gorzowskiego Dnia Pioniera w dniu 27 marca 2015 roku, w której uczestniczyli Kadeci z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących było spotkanie Gorzowian na Placu Grunwaldzkim. W spotkaniu tym uczestniczył Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski, senatorowie i posłowie na sejm RP, włodarze miasta, samorządowcy, gorzowscy pionierzy oraz mieszkańcy miasta.
Impreza rozpoczęła się korowodem Pionierów utworzonym przez uczniów gorzowskich szkół oraz harcerzy przebranych w stroje z epoki powojennych wędrówek polaków na ziemie zachodnie. W trakcie przemarszu Kadeci ZSTiO z klas 102t i 202t utworzyli szpaler wokół korowodu, a po jego zakończeniu pełnili wartę na scenie oraz przy Pomniku Niepodległości.
Krótkie przemówienia zaproszonych gości, w tym Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, zakończyły część oficjalną spotkania. Można było po tym zrobić sobie zdjęcie a uczestnikami korowodu i zjeść przy ognisku smaczną grochówkę z kotła.
Wraz z kadetami na Placu Grunwaldzkim byli panowie Mariusz Kowalski i Piotr Zatowka.
Wspaniała wiadomość dla uczniów i nauczycieli, którzy w ubiegłym roku pracowali nad projektem "100 Jahre Erster Weltkrieg" ("Stulecie I wojny światowej").
Krajowe Biuro eTwinning w Polsce przyznało szkole Krajową Odznakę Jakości!
Odznaka ta jest przyznawana przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. Jest ona wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za zaangażowanie w działania poświęcone eTwinningowi. Dla uczniów jest to wspaniałą motywacją do dalszej pracy, a dla szkoły prestiżem i wyrazem otwarcia się na współpracę europejską.
Przygotowany przez nas projekt po spełnieniu wymogów formalnych, został oceniony pod kątem następujących kryteriów: innowacyjność pedagogiczna i kreatywność, integracja z programem nauczania, komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, trwałość i możliwość ponownego wykorzystania.
Przyznana Odznaka Jakości ma postać elektronicznego certyfikatu:
Projekt, realizowany w języku niemieckim, dotyczył tematyki I wojny światowej, a jego celem było nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z innych krajów (Francja, Słowenia), pogłębianie wiedzy o swoim kraju i kraju partnerów, lepsze zrozumienie narodowej i europejskiej historii, podniesienie kwalifikacji językowych, wzbudzenie i utrzymanie motywacji do nauki języka niemieckiego, rozwój kreatywności, pewności siebie, umiejętności planowania, współpracy i odpowiedzialności wśród uczniów.
Projekt odbywał się w ramach zajęć pozalekcyjnych i miał charakter interdyscyplinarny. Zespół składał się 13 uczniów z różnych klas (gimnazjum i technikum).
Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za współpracę i gratulujemy!!!
Opracowała: Inga Szramska
Z wielką radością informujemy, iż projekt "100 Jahre erster Weltkrieg" realizowany przez naszą szkołę w współpracy ze szkołami z Francji i Słowenii jest jednym ze zwycięzców tegorocznego konkursu o Nagrody eTwinning 2015. Projekt zdobył nagrodę w kategorii "historia i pamięć".
W kategorii specjalnej „historia i pamięć” zostają nagrodzone te projekty, którym uda się połączyć przeszłość z teraźniejszością, czy nawet z przyszłością.
Strona projektu 100 Jahre Erster Weltkrieg
Nagrody zostaną wręczone podczas specjalnej ceremonii, która odbędzie się w maju 2015 r. w Brukseli. Koordynator projektu z naszej szkoły otrzymał zaproszenie na galę wręczenia nagród. Jest to szczególne wyróżnienie dla naszej szkoły.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom projektu oraz nauczycielom!
Opracowała: Inga Szramska
W dniu 20 marca 2015 roku odbyły się uroczystości z okazji święta 12 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty.
Na zaproszenie Zarządu koła nr 2 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Gorzowie Wlkp. w uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy oraz kompania honorowa kompanii kadetów im. Zesłańców Sybiru.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 mszą świętą w intencji poległych bohaterów 12 pułku piechoty. Po zakończeniu mszy uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik Bohaterów 12 pułku, gdzie odbyło się spotkanie kombatantów z zaproszonymi gośćmi. Nasi kadeci wystawili pod pomnikiem wartę honorową.
Po zakończeniu spotkania przybyłe delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty i wieńce.
Opracował: Piotr Zatowka
W dniach 1 - 15 marca 2015 odbywały się gorzowskie obchody Święta Żołnierzy Wyklętych organizowane przez Gorzowski Komitet Obchodów.
Obchody rozpoczęły się 1 marca - w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - o godzinie 10:30 mszą św. w Katedrze p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Na zaproszenie Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. oraz Wydziału Edukacji w uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy Kompanii Kadetów im. Zesłańców Sybiru.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uchwalony został ustawą z 3 lutego 2011 roku. Jego celem jest przywracanie pamięci i oddanie hołdu tym, którzy po zakończeniu wojny nie złożyli broni i nadal walczyli o niepodległą i demokratyczną Polskę.
Opracował: Piotr Zatowka