We wtorek 21 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyła się uroczystość podsumowania Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej oraz Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w strzelectwie sportowym.
Reprezentacja dziewcząt z naszej Szkoły w składzie: Helena Sulikowska 1et, Gaja Klejbach 3et oraz Julia Słomińska 3at zajęła pierwsze miejsce w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w strzelectwie sportowym. W Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej Gaja Klejbach zdobyła II miejsce indywidualnie w konkurencji „Karabinek sportowy”.
Poprawiono: Niedziela, 26 April 2026 21:24
Odsłony: 324
W dniu 13.04.2026 zaproszenie przyjął Pan Waldemar Nowicki Pełnomocnik Dziekana Wydziału Chemii UAM ds. prowadzenia Klas Akademickich, wykładowca z pasją a także Absolwent naszego CHEMIKA. Klasy technik analityk i technik ochrony środowiska miały przyjemność posłuchać wykładu dotyczącego magnetyzmu związków chemicznych a także przekonać się, że masa może być ujemna. Następnie znalazł się czas na zwiedzanie laboratoriów i wspominanie ciekawych lat spędzonych u nas w szkole.
Dziękujemy za dotychczasową współpracę i już nie możemy się doczekać kolejnych wtorkowych zajęć na UAM w Poznaniu.
Opracowała: Katarzyna Żukowska
Poprawiono: Piątek, 08 May 2026 13:28
Odsłony: 297
W sobotę 11 kwietnia w ramach Dnia Otwartego społeczność Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przywitała tłumnie przybyłych gości. Wszystkie prezentacje i pokazy zorganizowane z myślą o uczniach szkół podstawowych, wzbudziły ogromne zainteresowanie. Pytań o specjalności i kierunki nauczania było bardzo dużo. Tu specjalne podziękowania należą się wychowawcom i uczniom, którzy ochoczo i z zaangażowaniem opowiadali o swoich kierunkach.
Nie byłoby tak efektownie bez wsparcia instytucji współpracujących ze szkołą: Wojsko Polskie, Policja, Straż Graniczna, Krajowa Administracja Celno – Skarbowa, Państwowa Straż Pożarna.
To wszystko i wiele więcej czeka was - absolwentów szkół podstawowych - juz od września i dlatego już dziś zapraszamy do rekrutacji i wyboru „Chemika” jako szkoły średniej.
Poprawiono: Piątek, 08 May 2026 13:37
Odsłony: 1176

Uczniowie klasy akademickiej, pod opieką Pani Małgorzaty Jagiełło oraz Marty Półtorak, po raz
kolejny odwiedzili Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Była to doskonała okazja, aby ponownie odkryć świat chemii od kuchni.
Podczas wizyty młodzież miała możliwość samodzielnego przeprowadzania ciekawych doświadczeń chemicznych pod okiem prowadzących.
Szczególne zainteresowanie wzbudziły eksperymenty z wykorzystaniem ciekłego azotu oraz helu, który dostarczył wszystkim wielu radości i wywołał uśmiechy na twarzach uczniów jak i opiekunów.
Wyjazd okazał się nie tylko interesującą przygodą, ale również cenną lekcją, która pomogła uczniom lepiej zrozumieć praktyczne zastosowanie wiedzy zdobywanej w szkole oraz zachęciła ich do dalszego rozwijania zainteresowań naukowych.
Opracowała Marta Półtorak
Poprawiono: Czwartek, 09 April 2026 19:26
Odsłony: 922
Uczniowie wczoraj zakończyli swój ostatni dzień praktyk w Budapeszcie. Był to czas pełen emocji – pożegnaniom nie było końca. W trakcie pobytu zdobyli cenne doświadczenie zawodowe, rozwinęli swoje umiejętności oraz nawiązali nowe, wartościowe przyjaźnie. Dziś szczęśliwie wrócili do domów, kończąc pełną wrażeń przygodę z bagażem niezapomnianych chwil.
Poprawiono: Środa, 10 June 2026 19:41
Odsłony: 2